O nás

Zámek Lešany

Zámek byl přestavěn ze staršího sídla v pol. 16. stol. Po roce 1683 získala budovu kapitula sv. Víta na Pražském hradě a dala zámku nynější čtyřkřídlou podobu. Kapitula vlastnila zámek až do konce druhé světové války. Roku 1949 byl zámek zestátněn a až do 90. let 20. století patřil místnímu zemědělskému družstvu. V prosinci 1996 koupil od obce zámek Ladislav Truhlář, který sídlu doslova vdechl nový život.

Zámek dnes slouží jako penzion. Je ale vhodným místem pro uspořádání různých společenských akcí jako jsou svatby, oslavy, večírky, promoce, firemní akce aj. Od září 2013 nabízíme i celoroční prohlídky nově zrekonstruovaného zámeckého objektu, kaple a místnosti s zrestaurovanými freskami z roku 1758 od autora Jana Václava Spitzera.

 

Zámek v Lešanech nikdy nebyl podporován státními dotacemi. Ladislav Truhlář s rodinou do zámku investovali (a nadále investují) všechen svůj čas a finanční prostředky. Pokoje, kde se můžete nyní ubytovat nebo třeba prostory dnešní recepce, baru, ale i zámecký park byly postupně rekonstruovány a upravovány rukama nynějšího majitele a jeho rodiny.

 

Zpět na hlavní stánku

Chcete poradit? Kontaktujte nás

Napište nám přímo přes formulář, můžete se nezávazně poptat, zanechte na sebe kontakt a my se vám ozveme.